Atrakcje turystyczne Łukęcina oraz okolic

Łukęcin to stosunkowo niewielka miejscowość, w której nie znajduje się zbyt wiele atrakcji turystycznych, jednak można tutaj liczyć przede wszystkim na spokój o jakim np. w Międzyzdrojach czy Gdańsku można tylko pomarzyć. Wybierając się nad Morze Bałtyckie warto znaleźć nocleg w Łukęcinie, skąd można wybrać się na wycieczkę do pobliskich kurortów, w których można bardzo miło spędzić czas. A co warto zobaczyć zarówno w Łukęcinie, jak i w sąsiadujących miejscowościach?

Łukęcin to dosyć niewielka miejscowość, w której można liczyć przede wszystkim na ciszę, przez co znalezienie w tym miejscu jakiejś atrakcji turystycznej graniczy praktycznie z cudem, jednak jest pewne miejsce, do którego można się wybrać. W Łukęcinie znajduje się pole golfowe, które czynne jest dla turystów od kwietnia do listopada. Pole golfowe oferuje zarówno 9 dołków o różnym poziomie trudności, jak i strzelnicę golfową, dzięki czemu każda osoba znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Co jakiś czas odbywają się tutaj imprezy, na które warto się wybrać, gdyż można w ten sposób spędzić miło czas oraz poznać nowych ludzi.

Z Łukęcina warto wybrać się m. in. do Dziwnowa, w którym znajdują się takie atrakcje jak Nadmorski Park Miniatur i Kolejek czy Park Linowy. Ciekawą propozycją może być również Wesołe Miasteczko znajdujące się w Dziwnówku, które powinno przypaść do gustu każdemu dziecku. Na jakie atrakcje można tam liczyć? Przede wszystkim na wszelkiego rodzaju karuzele oraz kolejki, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dysponując nieco większą ilością wolnego czasu warto również wybrać się do Kamienia Pomorskiego, w którym można zwiedzić Bałtycki Park Dinozaurów. W parku tym można podziwiać nie tylko specjalnie przygotowaną ścieżkę edukacyjną, ale również mini zoo, w którym znajdują się takie zwierzęta jak strusie, alpaki, daniele czy też ozdobne ptactwo.

Łukęcin znajduje się w okolicy wielu nadmorskich kurortów, w których można podziwiać wiele niezwykle ciekawych atrakcji. Baza noclegowa jest tu dosyć dobrze rozwinięta, dzięki czemu znalezienie noclegu jest tutaj dużo łatwiejsze niż np. w Pobierowie. Jeśli chodzi o nocleg to można zatrzymać się zarówno w pełni wyposażonym hotelu, jak i w domku wczasowym, pensjonacie, prywatnej kwaterze, a nawet na polu biwakowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>