Co nas ucieszy w Bukowinie Tatrzańskiej?

Bukowina Tatrzańska jest wsią podhalańską, leżącą w województwie małopolskim w powiecie tatrzańskim. Wieś jest stolicą gminy wiejskiej. Liczba mieszkańców wsi wynosi około trzech tysięcy mieszkańców, którzy są tam zameldowani na stałe. Jest więc dosyć dużą osadą, która została założona już w XII wieku. Początkowo miała charakter rolniczy. Jednak zmiany ustrojowe i społeczne po I wojnie światowej spowodowały rozwój gałęzi gospodarki, jaką jest turystyka. Podobnie zadziało się w Bukowinie.

W dwudziestoleciu międzywojennym zaczęto inwestować w rozbudowę bazy noclegowej i gastronomicznej, w powstanie atrakcji turystycznych i w zagospodarowanie warunków przyrody, tak żeby były dostępne dla turystów. Obecnie jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Tatrach. Co wyróżnia tą wieś. Otóż zachowała ona jeszcze swój wiejski i tradycyjny charakter. Można jeszcze znaleźć tam zaciszne miejsca, które pozwolą na chłonięcie atmosfery charakterystycznej dla tych terenów. Noclegi są tańsze niż w większych miejscowościach, a zasób atrakcji turystycznych jest porównywalny, można to w łatwy sposób sprawdzić – meteor-turystyka.pl/noclegi,bukowina-tatrzanska,0.html.

Podstawową atrakcją są oczywiście góry. Bukowina Tatrzańska jako miejscowość jest położona na terenie, którego wysokość nad poziomem morza waha się od 860 metrów do ponad 1000 metrów. Daje to możliwość rozkoszowania się przepięknymi górskimi krajobrazami. Zimą można korzystać z wyciągu narciarskiego, który pozwala na zobaczenie wspaniałej panoramy Tatr. Zakopane znajduje się niecałe 17 kilometrów od Bukowiny Tatrzańskiej, co daje możliwość oglądania najwyższych szczytów w Polsce. Nie lada atrakcją dla turystów są Termy Bukowina. Jest to centrum rekreacyjno-rehabilitacyjne wybudowane na działce o powierzchni 4-ch hektarów. Na Termy składa się 20 basenów, które mają temperaturę wody od 28 do 36 stopni Celsjusza. Oprócz basenów w centrum rekreacyjni-rehabilitacyjnym znaleźć można wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, takie jak zjeżdżalnie wodne i tym podobne. Termy są doskonałym miejscem na spędzenie nawet całego dnia. Są wyposażone w bazę gastronomiczną, gdzie można zjeść ciepły posiłek, napić się i wrócić do zabawy w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>