Karwia – piękno nadbałtyckiego krajobrazu

Chcesz przeżyć prawdziwie morską przygodę, a jednocześnie potrzebujesz ciszy i spokoju? Karwia będzie idealnym miejscem dla ciebie. Tylko tutaj czeka na ciebie zieleń drzew, lasów, szum morza, piaszczyste plaże i niesamowite atrakcje. Karwia jest niewielką wsią o bogatej, niemal 900-letniej historii. Położona jest  w województwie pomorskim, tuż przy brzegu naszego, pięknego Morza Bałtyckiego. Kiedyś należała do Władysławowa, była jego częścią. Obecnie jest odrębną miejscowością, jednak wciąż znacznie mniej rozsławioną i znaną niż większość nadmorskich kurortów. Dzięki temu jest absolutnie wyjątkowa, bowiem chyba w żadnym innym kurorcie nie spotkamy się z taką ciszą i spokojem.

To wszystko sprawia, że Karwia jest świetnym miejscem na wakacje z rodziną. Chwalą sobie to miejsce także seniorzy. Energii dodaje tutaj krystaliczne powietrze, przepełnione morską bryzą, a także wszechobecna zieleń. Piasek na złocistych plażach jest tu wyjątkowo miękki i czysty, a woda spokojna. Sprzyja to spacerom wzdłuż brzegu, a także morskim kąpielom na jednym z wydzielonych kąpielisk. Karwia to jednak nie tylko woda i piasek. Będąc tutaj, warto obejrzeć zabytkowy kościół, odbudowany i zachowany w doskonałym stanie. Można też zobaczyć malowniczo wyglądający Kanał Karwianka. Warto również wybrać się na jedną z trzech wspaniale przygotowanych i wykonanych tras, przeznaczonych dla miłośników zdobywającego ostatnio coraz większą popularność nordic walkingu.

Problemem nie będą również noclegi. Karwia bowiem odznacza się świetną bazą wypoczynkową o najniższych cenach noclegów w całej okolicy. Pomimo dużej ilości wczasowiczów, przybywających w sezonie letnim, nie ma tutaj typowego dla największych turystycznych miast hałasu i tłoku. W tej nadmorskiej miejscowości czas jakby się zatrzymuje, słychać tylko szum wody i szelest liści. To jest właśnie najpiękniejsze w Karwi. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto zatrzymać się tu na dłużej. Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, oprócz możliwości uprawiania nordic walkingu, przewidziane są również inne atrakcje – jazda konno lub wędrówki pieszymi szlakami. Pozwalają one nie tylko lepiej poznać okolicę, ale również podziwiać osobliwości tutejszej przyrody i zrelaksować się na łonie nadmorskiej natury. To wszystko sprawia, że Karwia jest miejscem magicznym, coraz częściej odwiedzanym przez turystów. Podczas pełni sezonu trudno tu znaleźć choćby jedno miejsce noclegowe, dlatego też, jeżeli zamierzasz spędzić swój weekend lub wakacje w Karwi, nie zapomnij o wcześniejszej rezerwacji wolnych pokoi. To już ostatni dzwonek, bo wakacje tuż tuż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>