Kurorty, które urzekną nas nad Morzem Bałtyckim

Bałtyk to doskonały kierunek wakacyjnych wypraw. Wybierając się w te rejony, mamy niesamowitą okazję do korzystania z uroków licznych parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody i co najważniejsze – ciepłej w sezonie letnim, płytkiej i mało zasolonej wody. Widoczne jest to zwłaszcza u styku Morza Bałtyckiego z Morzem Północnym. Do dyspozycji w rejonie północy Polski, mamy wiele kurortów, zróżnicowanych pod względem ich charakteru i ceny. Każdy z nas może więc zaplanować swoje wymarzone wakacje. Baza noclegowa opiera się w dużej części na prywatnych kwaterach, choć znaleźć możemy też wiele atrakcyjnych pod względem lokalizacji i ceny hoteli, jak chociażby "Bryza" w Juracie. Pozwalają nam na powitanie każdego poranka widokiem spienionych fal Bałtyku. Wybrzeże skrywa wiele dopływów, zalewów, półwyspów i wspaniałych atrakcji.

Warto przy tej okazji wyróżnić przede wszystkim Półwysep Helski (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mierzeja_Helska), który łączy w sobie kilka wyjątkowych elementów. Mamy tu do dyspozycji wody morskie oraz zatoki, przez co możemy swobodnie wybrać te, które bardziej nam odpowiadają. Ponadto w tej okolicy spotkamy także kilka wyjątkowych zabytków, takich jak torpedownie, Muzeum Obrony Wybrzeża, czy wraki z czasów wojny. Obiekty historyczne spotkać można jednak na całej długości plaż, i są one związane zarówno z wiekiem XVII, XVII, XIX jak i znacznie starsze. Chcąc poświęcić swój czas na zapoznanie się z nimi, szczególnie warto wybrać się w okolice Sztutowa, gdzie znajduje się były obóz koncentracyjny, Świnoujścia, gdzie znajdziemy fortyfikacje militarne oraz w takie miejsca jak Sarbinowo, czy Darłowo, gdzie znajdują się Zamki Książąt Pomorskich.

W tym celu, najlepiej sprawdzi się ponownie Półwysep Helski oraz Świnoujście, a także Międzyzdroje, czy Dziwnowo. Szukając natomiast spokoju weźmy pod uwagę małe osady, które proponują nam kameralny klimat i wyjątkową atmosferę, jak na przykład Pobierowo. Planując wymarzony wyjazd, nakreślmy więc swoje preferencje i wymagania, bowiem ilość propozycji jaka nas czeka, może sprawić, że poczujemy się nieco zagubieni. Morze Bałtyckie zapewni nam przygodę, wypoczynek (meteor-turystyka.pl/noclegi,morze,57.html) i edukacje, a to jak rozplanujemy nasz wyjazd, wpłynie na nasze wspomnienia. Starajmy się zatem spędzić ten czas aktywnie i zyskać jak najwięcej korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>