Malownicze krajobrazy i ciekawe tradycje w Chmielnie

Każda osoba lubiąca podróżować po Polsce z pewnością zdaje sobie sprawę, że Kaszuby to miejsce, które warto odwiedzić z wielu względów. Przede wszystkim, miejscowe krajobrazy są zachwycające, jednakże nie brak tam także atrakcji innego rodzaju – można zwiedzać ciekawe miejsca, spędzać aktywnie czas, a także poznawać kaszubskie tradycje. W tym regionie zwiedziliśmy już Swornegacie [szczegóły: Nie siedź w domu miły bracie]. Następną interesującą miejscowością leżącą na tym terenie jest Chmielno położone nieopodal Kartuz.

Chmielno to miejsce, do którego z chęcią przyjeżdżają turyści, pragnący wypocząć w miejscu pełnym pięknych krajobrazów, ale także chcący postawić na wypoczywanie w aktywny sposób. Chmielno jest położone nad jeziorami, dzięki czemu można tam spędzać czas na przykład korzystając z kąpieliska czy pływając sprzętem wodnym, takim jak rowerek czy łódka. Osoby nie lubiące sportów wodnych również mogą spędzić czas aktywnie, na przykład wybierając się na wycieczkę pieszą lub rowerową po Kaszubskim Parku Krajobrazowym [szczegóły: O parku], na którego terenie położone jest Chmielno. Oczywiście w tej miejscowości odnajdą się także osoby, które lubią spędzać urlop na zwiedzaniu. W Chmielnie znajduje się między innymi kościół św. Piotra i Pawła, który został wybudowany w 1845 roku. Ten zabytkowy obiekt parafialny warto zobaczyć nie tylko od zewnątrz – wewnątrz dobrze zwrócić uwagę na ołtarz z 1700 roku oraz chrzcielnicę. Kolejnym miejscem, będącym obowiązkowym punktem wycieczki podczas pobytu w Chmielnie, jest znajdujące się tam Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. To miejsce wyjątkowe, ponieważ można tam podziwiać wyroby ceramiczne, które powstały dzięki rodzinie Neclów, która zamieszkiwała Chmielno. Można nie tylko poznać jej historię i zobaczyć wyroby ceramiczne charakterystyczne dla Kaszub, ale również samemu zrobić gliniane naczynie, co wbrew pozorom sprawia dużo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym zwiedzającym muzeum.

Chmielno jest miejscowością, która jest bardzo malowniczo położona. Dzięki temu na jej terenie znajduje się sporo gospodarstw agroturystycznych, w których można się zatrzymać. Oczywiście nie jest to jedyna baza noclegowa [szczegóły: Chmielno – baza miejsc]  – można wynająć pokój również w ośrodku wczasowym i pensjonacie, a także w kwaterze prywatnej. Można znaleźć nocleg już za 20 złotych za noc, choć oczywiście ceny różnią się w zależności od wybranego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>