Najciekawsze atrakcje w Krasnobrodzie

Każda osoba lubiąca podróże zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić. Województwo lubelskie pełne jest urokliwych miejscowości, jedną z nich jest Krasnobród, który przez niektórych nazywany jest Perłą Roztocza. Do Krasnobrodu warto przyjechać niezależnie od pory roku, gdyż znajduje się tam wiele miejsc godnych odwiedzenia, ponadto latem można kąpać się w miejscowym zbiorniku wodnym, zimą natomiast na nudę nie będą narzekać zapaleni narciarze.

Zalew w Krasnobrodzie to punkt, który przeżywa istne oblężenie w okresie wakacyjnym. To nic dziwnego, ponieważ wówczas można się w nim kąpać (wytyczone kąpielisko w wakacje jest strzeżone przez ratowników), dodatkowo znajduje się tam plaża, która jest pokryta złocistym piaskiem. Każdy, kto poza zażywaniem kąpieli lubi także inne atrakcje, powinien skorzystać z usług miejscowej wypożyczalni sprzętu wodnego (do dyspozycji klientów są między innymi rowerki wodne). Oczywiście Zalew nie jest jedyną atrakcją Krasnobrodu. Miejscem, które jest niezwykle istotne dla tej miejscowości jest Sanktuarium Maryjne. Jego najważniejsze budynki to kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz budynki należące do klasztoru Dominikanów wzniesione jeszcze w XVII wieku. Podczas zwiedzania Sanktuarium należy zwrócić uwagę między innymi na znajdującą się tam chrzcielnicę, ołtarz główny oraz ołtarze boczne. Kolejnym miejscem, w które warto się wybrać wypoczywając w Krasnobrodzie jest kapliczka „Na Wodzie”. To obiekt, który został wybudowany w XVIII wieku. To miejsce wyjątkowe przede wszystkim ze względu na fakt, że właśnie tam niegdyś Matka Boska objawiła się Jakubowi Ruszczykowi. Co ciekawe, mieszkańcy miejscowości uważają, że woda którą otoczona jest kapliczka ma zdrowotne działanie, dlatego też wiele osób moczy w niej chore części ciała.

Pobyt w malowniczym Krasnobrodzie na pewno będzie można zaliczyć do udanych. Aby jednak móc korzystać z atrakcji tego miejsca należy zarezerwować kwaterę. Baza noclegowa Krasnobrodu jest spora (sprawdź szczegóły – Krasnobród), zatem turyści mogą wybierać pomiędzy gospodarstwami agroturystycznymi, willami i ośrodkami wczasowymi. Do ich dyspozycji są obiekty oferujące same noclegi, ale także takie, w których można od razu wykupić wyżywienie. Oferty można znaleźć wpisując do wyszukiwarki hasło: noclegi Krasnobród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>