Nie siedź w domu miły bracie i zwiedź z nami Swornegacie

Swornegacie to malownicza wieś na Kaszubach, która jest położona nad Jeziorem Karsińskim. Miejscowość ta ciągle się rozwija, ale już jest tutaj wiele atrakcji, które nas zaskoczą. Pierwszą z nich są rowery wodne. Mają one kolor fioletowo-pomarańczowy i są bardzo bezpieczne. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Znajdują się tutaj klasyczne rowery wodne, jak również te zwane potocznie "Garbusami". Mają one bowiem wysokie burty na tylnych siedzeniach, które są bardzo bezpieczne dla dzieci. Dla rodziców z pociechami są tutaj wygodne rowery wodne z daszkiem, które dzięki regulowanej wysokości oparcia pozwalają także pokręcić napędem.

Drugą atrakcją są rejsy jachtami i żaglówkami po jeziorze. Mamy do wyboru klasyczną żaglówkę jednoosobową, dwuosobową, katamaran wyczynowy czy kabinowy jacht żaglowy ze sternikiem. Rejs jest niezwykłą przygodą i cudowną formą relaksu. Wiatry na Jeziorze Karsińskim są dosyć zmienne, więc żeglowanie jest tutaj bardzo przyjemne.

Kolejnym miejscem, do którego warto się udać jest Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego. Znajduje się tutaj informacja turystyczna oraz centrum regionalnej kultury. Na terenie Domu Rękodzieła odbywają się różnego typu jarmarki i kiermasze, na których sprzedawane są wyroby rękodzieła ludowego oraz prace regionalnych artystów. W obiekcie można zobaczyć mnóstwo pamiątek i narzędzi zebranych w okolicy. Wokół budynku znajduje się także przepiękny sad z jabłoniami i gruszami.

Następnym miejscem, do którego warto się wybrać z rodziną jest zabytkowy kościół św. Barbary. Jest to kościół wybudowany w stylu neobarokowo-modernistycznym i nawiązuje on do kaszubskiej tradycji architektonicznej, Turystów z pewnością zachwyci tutejsze wnętrze z trzema ołtarzami i secesyjną polichromią. Kolorystyka świątyni nawiązuje do krajobrazu Kaszub.

Jeśli chodzi o bazę noclegową (informacje➡ Meteor) warto zatrzymać się tu na nocleg w "Swornym Domku". Jest to dom wakacyjny, przeznaczony dla dziesięciu osób. Znajduje się w nim duża jadalnia, kuchnia z płyta kuchenną, lodówką oraz piekarnikiem, telewizor z płaskim ekranem, wygodne łóżka oraz łazienka z prysznicem. Pokoje są jasne z dużą ilością naturalnego drewna. Przed budynkiem znajduje się drewniany taras, ogród ze sprzętem do grillowania oraz prywatny, bezpłatny parking. Nie możemy tu jednak zabrać zwierząt.

One thought on “Nie siedź w domu miły bracie i zwiedź z nami Swornegacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>