Okuninka dla spragnionego spokoju turysty

Okuninka to piękna, malowniczo położona miejscowość w południowo-wschodniej Polsce. Dlaczego warto wybrać się tam na wypoczynek? Przede wszystkim główną atrakcją regionu jest obecność Jeziora Białego. To właściwie dzięki niemu Okuninka stała się jedną z bardziej popularnych miejscowości turystycznych w regionie.

Jeziora przyciągają prawdziwe tłumy szczególnie latem, kiedy to pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. W całym regionie położonych jest wiele jezior o różnych rozmiarach. Niektóre z nich są prawdziwą atrakcją dla turystów, oferują bogatą bazę rekreacyjną, inne z kolei są symbolem jeszcze nieujarzmionej przez człowieka natury. Jednak Okuninka to nie tylko przepiękne jeziora. Co jeszcze możemy zobaczyć w tym regionie?

Na pewno jedną z większych atrakcji turystycznych jest możliwość obcowania z naturą w Poleskim Parku Narodowym (dodatkowe informacje – wyszukiwarka). Trzeba przyznać, że baza noclegowa ciągle rozwija się w tym regionie i jest to pewnie jedną z głównych przyczyn, dla których turystyka w tej okolicy znacznie się ostatnio poszerzyła. W położonym w pobliżu Okuninki Poleskim Parku Narodowym mamy okazję do obcowania z naprawdę dziką przyrodą. Dla turystów zostały specjalnie przygotowane atrakcyjne ścieżki przyrodnicze, dzięki którym możemy z bliska przyjrzeć się otaczającej nas florze i faunie. Jest to dość trudny teren, ponieważ w Poleskim Parku Narodowym znajduje się wiele bagien, jednak na pewno jest to ciekawostka turystyczna.

Kolejne atrakcje regionu to na pewno okoliczne cerkwie i skanseny. W okolicach Okuninki i Włodawy religia greckokatolicka jest o wiele bardziej rozpowszechniona niż w zachodniej Polsce. Stąd też obecność wielu cerkwi na tym terenie. Ich architektura sprawia, że stanowią nie tylko miejsce kultu religijnego, ale są również zabytkami, które z pewnością warto zobaczyć. Nic dziwnego, że wielu turystów wybiera się również w tamte okolice ze względu na obecność wielu zabytków tego rodzaju.

Okuninka to nie tylko miejsce, w którym możemy zetknąć się z niespotykaną dla nas na co dzień przyrodą czy architekturą. Na pewno warto zwrócić uwagę na możliwość spędzania czasu na rekreacji w tym regionie. Okuninka i pobliskie miejscowości oferują nam bardzo szeroką gamę atrakcji, jak na przykład spływy kajakowe. Także bezproblemowe wyszukiwanie miejsc do spania (noclegi Okuninka – wyszukiwarka) sprawia, że w to miejsce aż chce się przyjechać. Na pewno warto wybrać się tam na wakacje czy nawet kilkudniowy urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>