Podcieniowy dom w Mikoszewie

Żuławy Wiślane mają coraz więcej zwolenników wśród osób, które poszukują miejsca na urlop. Jeśli ktoś szuka miejsca, gdzie można znaleźć atrakcyjne noclegi w miłej okolicy, dobrym rozwiązaniem jest  Mikoszewo. To ciekawa, niezbyt duża miejscowość, która leży w bezpośrednim pobliżu ujścia Wisły do morza. Mikoszewo znane jest przede wszystkim jako miejscowość, która zachwyca niemalże nienaruszoną przyrodą.

W Mikoszewie znajduje się przystań rybacka, która może być niezwykle interesując dla turystów. Przystań nie należy do największych, jest zlokalizowana tuż przy nowej przeprawie promowej Mikoszewo – Świbno. Przy pomostach cumują łodzie rybackie. Jak na razie, przystań nie jest zbyt rozbudowana, właściwie nie ma tutaj innych elementów infrastruktury. Niemniej jednak jest to miejsce, które można odwiedzić podczas spaceru. Innym ciekawym miejscem, które warto zobaczyć na własne oczy w Mikoszewie, jest pamiątkowy obelisk mający upamiętniać więźniów wywożonych z obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Obelisk upamiętnia wydarzenia z 1945, kiedy to drogą morską wywieziono 5000 więźniów, co dla wielu z nich ze względu na tragiczne warunki transportu zakończyło się śmiercią. Dla turystów interesująca może być również znajdująca się w Mikoszewie dzwonnica poewangelicka, pochodząca jeszcze z końca XIX wieku. To dwukondygnacyjny obiekt, który wykonano z drewna. Drewniana dzwonnica zwraca uwagę nie tylko swoim charakterystycznym dwuspadowym dachem, ale także i pięknymi rzeźbieniami, np. na deskach na zwieńczeniu okien oraz drzwi. To naprawdę ciekawy obiekt.

Typowa architektura w obrębie Żuław Wiślanych to tradycyjne domy podcieniowe. W Mikoszewie możemy na własne oczy zobaczyć dom w tym stylu, jako idealny przykład tradycyjnej architektury lokalnej. Podcieniowy dom w Mikoszewie zlokalizowany jest przy ulicy Gdańskiej 9. Warto dodać, że tego typu budynki budowane były pod sam koniec XVI wieku przez holenderskich mennonitów. Pobyt na Żuławach Wiślanych to naprawdę całkiem niezły pomysł. Można tutaj dobrze wypocząć, cieszyć się pięknem przyrody i zobaczyć kilka zabytków. Oferowane w miejscowości Mikoszewo noclegi dla podróżnych są zróżnicowane pod względem standardu i ceny, każdy wczasowicz wyszuka więc coś odpowiedniego dla siebie. Obecnie kwatery w Mikoszewie da się bez większych problemów zarezerwować nawet przez Internet. Przyda się do tego celu jakaś dobra baza noclegowa, która jest regularnie aktualizowana. Na takich portalach można znaleźć najbardziej aktualne oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>