Sejny o każdej porze roku

Sejny to miejscowość, która pod względem turystycznym dopiero się rozwija, jednak potencjał ma ogromny i można liczyć, że okolica ta pójdzie w ślady Bieszczad, również kiedyś nieznanych i niezbyt chętnie odwiedzanych przez turystów a dzisiaj przeżywająca ogromne zainteresowanie każdych wakacji i jest uznawana za jedne z najpiękniejszych regionów Polski. Sejny znajdują się na północno-wschodnim krańcu Polski, bardzo blisko Suwałk i granicy z Litwą, co nam umożliwia skorzystanie z wyjazdów autokarowych do Wilna, które odbywają się właśnie z okolicy, jest dość blisko a Wilno to na prawdę bardzo popularny wybór wśród tego typu wycieczek, ponieważ jest to miasto, które przez bardzo długi czas było należało do Polski lub Rzeczpospolitej Obojga Narodów i kultura naszego kraju jest tam znakomicie zachowana. W Sejnach znajduje się całe mnóstwo atrakcji, w szczególności okolica ta słynie z dużej liczby rezerwatów przyrody: Biebrzański i Wigierski Park Narodowy, Puszcza Augustowska, Suwalski Park Krajobrazowy, Rezerwat Ostoja Bobrów Marycha {https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Ostoja_Bobr%C3%B3w_Marycha} oraz dwa rezerwaty przyrody "Łempis" i "Kukle".

Jeśli chodzi o atrakcje typowo turystyczne to wśród turystów dominują rejsy Kanałem Augustowskim, zwiedzanie dwóch mostów kolejowych w Stańczykach, które są najwyższe w Polsce i mają aż 36, 5 metra wysokości, co robi ogromne wrażenie a na tle pięknego, naturalnego krajobrazu prezentują się wręcz fenomenalnie. Również znajduje się tu sporo zabytków i budynków do zobaczenia takich jak Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, Synagoga w Sejnach, która pochodzi z roku 1860 i odbywają się tam również koncerty muzyki klezmerskiej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców, ale przybywa na nie również mnóstwo wczasowiczów. Tak więc Sejny to na prawdę ogromna przyszłość Polskiej turystyki, miasto już od jakiegoś czasu stawia na rozwój infrastruktury turystycznej i bazy noclegowej {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sejny,0.html} a nowe ośrodki wciąż powstają.

Na marginesie można dodać, że jeśli są tu jacyś zwolennicy gór, z przyjemnością można tu wymienić takie miejsce jak Bukowina Tatrzańska {http://www.mlodetalenty.pl/co-nas-ucieszy-w-bukowinie-tatrzanskiej-392/}. Sejny również słyną z turystyki pieszej i rowerowej, znajduje się tu wiele tras i ścieżek w tym jedna międzynarodowa trasa rowerowa. Dużym zainteresowaniem cieszy się też park wodny w Druskiennikach na Litwie, jednak jest on oddalony niecałą godzinę drogi i znajduje się już po litewskiej stronie granicy, więc czas jazdy może się troszkę wydłużyć w razie nieprzewidzianych sytuacji.

5 thoughts on “Sejny o każdej porze roku

  1. @rebeca najpierw poczytać, potem zarezerwować nocleg w Sejnach, a na koniec pojechać i zobaczyć tą wspaniałą miejscowość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>