Tereny zielone w Tyliczu

Krynicę-Zdrój, czyli miasto uzdrowiskowe położone w sercu Beskidu Sądeckiego zna prawie każdy z nas. Wiemy, że dookoła niej znajdują się wspaniałe tereny, przepiękne góry, a sam klimat jest niezwykle korzystny dla zdrowia. Jednakże wiemy również, że każdego roku przyjeżdża tu wielu wczasowiczów, co niestety przeczy naszemu wyobrażeniu spokojnego odpoczynku.

Co zatem należy zrobić, aby jednocześnie mieć szansę poznać wspaniałe tereny Beskidu Sądeckiego i uciec przed tłumem? Najlepiej jest poszukać noclegu w położonej niedaleko miejscowości. Jakiej? Oczywiście w Tyliczu! Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim jest to niezwykle malownicze miejsce. Po drugie znajduje się tutaj dobrze rozwinięta baza noclegowa (informacje – noclegi Tylicz). Wpisując w wyszukiwarkę hasło "noclegi Tylicz" znajdziemy wiele ciekawych ofert noclegów w pensjonatach i willach. Ponadto Tylicz znajduje się zaledwie 7 km od Krynicy. Dzięki tak znakomitej lokalizacji oferuje praktycznie te same atrakcje co Krynica!

Przede wszystkim znajduje się tutaj wiele szlaków, jak np. szlak żółty prowadzący dookoła Krynicy, czy też szlak czerwony znany z przepięknych widoków. Ponadto znajdują się tu również zwykłe leśne i polne ścieżki znakomicie nadające się do wędrówek. Warto także wiedzieć, że wyżej wspomniane szlaki i ścieżki możemy pokonywać nie tylko w klasyczny sposób – po prostu wędrując. Można także zdecydować się na coraz bardziej popularny Nordic Walking (informacje – więcej). W Tyliczu znajdziemy bez większego problemu wypożyczalnie kijków. Ponadto można również wsiąść na rower albo… na konia! Będzie to na pewno znakomita przygoda! Jeśli potrzebujemy w życiu nutki adrenaliny to znakomitym pomysłem będzie cross po okolicznych drogach!

A co zrobić zimą? Tu należy zdecydowanie podkreślić, że zimą właśnie wbrew pozorom możemy zrobić mnóstwo rzeczy! Przede wszystkim można wypożyczyć narty biegowe i zdecydować się na bieg okolicznymi ścieżkami. Ponadto znajduje się tutaj również wiele szlaków i tras narciarskich idealnych zarówno dla narciarzy jak i tych osób, które preferują snowboard. Oprócz tego znajduje się tutaj prawdziwy tor saneczkowy. Co więcej – nasze pociechy na pewno będą zachwycone mogąc zjeżdżać na sankach czy jabłuszkach z okolicznych górek i pagórków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>