Wypoczynek we Władysławowie

Władysławowo to popularna miejscowość turystyczna – pieszczotliwie nazywana przez młodszą część polskiego społeczeństwa Władkiem, która położona jest przy mierzei helskiej. Władysławowska oferta noclegowa jaka znajduje się w tym nadmorskim kurorcie co roku przyciąga tu na letni wypoczynek wielu turystów z całego kraju.

Dodatkowym atutem miasta z całą pewnością jest piaszczysta plaża, przy której znajdują się kąpieliska strzeżone przez czujne oczy ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz odpowiednie wiatry sprzyjające aktywnemu uprawianiu windsurfingu. Centrum miejscowości zlokalizowane jest nieopodal zabytkowego dworca kolejowego. W bezpośredniej okolicy znajdziesz wszystko co może być ci potrzebne – zarówno sklepy, pocztę, jak i aptekę. Idąc dalej, w stronę morza, trafiamy na sławną promenadę, przy której można zjeść smaczną rybkę w jednej z okolicznych smażalni. Znajdują się tu również liczne stragany z pamiątkami. Będąc na letnim wypoczynku z dziećmi, trzeba uważać spacerując po promenadzie, bo ilość pamiątek przyprawia o zawrót głowy i chcąc zadowolić dziecięce zachcianki możemy pójść z torbami.

Będąc we Władysławowie koniecznie trzeba odwiedzić latarnię morską. Światło jej lamp wskazywało niegdyś statkom morskim drogę do lądu, a także ostrzegało o potencjalnych zagrożeniach. Ciekawym pomysłem na wycieczkę jest również odwiedzenie znajdującego się o niespełna trzydzieści kilometrów na północ fokarium na Helu. Bez problemu dojedziesz tam własnym samochodem, ale przy ładnej pogodzie warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej podziwiać okolice z perspektywy siodełka rowerowego. Zwłaszcza, że na letni wypoczynek nie musisz zabierać własnych dwóch kółek – w okolicy działają bowiem wypożyczalnie sprzętu rowerowego. W niektórych z nich, oprócz roweru możesz także wypożyczyć przyczepkę rowerową, dzięki czemu spędzając wakacje z pociechą nie będziesz musiał rezygnować z aktywności fizycznej.

Władysławo to raj dla nocnych marków. Prawdziwe życie zaczyna się tu po zachodzie słońca. W licznych barach i knajpach organizowane są koncerty i potańcówki do białego rana. Z głośników płynie różnorodna muzyka – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeżeli decyzję o przyjeździe do Władysławowa podjąłeś spontanicznie i nie miałeś czasu na wcześniejszą rezerwację noclegu, to najlepiej jeżeli o wolne kwatery popytasz w lokalnym punkcie informacji turystycznej. Możesz tam także poszukać na tablicy ogłoszeniowej karteczek z napisem noclegi Władysławowo – zazwyczaj reklamy zawierają numer kontaktowy do właściciela, pod którym możesz upewnić się, czy prezentowana oferta jest w dalszym ciągu aktualna.

One thought on “Wypoczynek we Władysławowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>