Zabytki, historia i atrakcje Kwidzyna

Kwidzyn jest niewątpliwie interesującym miastem, odwiedzanym przez coraz większą liczbę turystów. Fascynujące miejsce ma bogatą historię w tle. Widać to na każdym kroku. Liczne zabytki Kwidzyna to naprawdę cenne i atrakcyjne obiekty. Miasto położone jest w malowniczej okolicy. Polodowcowe krajobrazy składają się z licznych pagórków, jeziorek i strumyków. Z pewnością zachęcą nas do aktywnego wypoczynku. W Kwidzynie mieści się wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Z pewnością zawędrujemy do kompleksu zamkowo-katedralnego, który składa się z Zamku Kapituły Pomezańskiej oraz konkatedry św. Jana Ewangelisty. Warto zobaczyć także Pałac Frermora [wikipedia.org/wiki/Plik:Kwidzyn_palac_Fermora], fragmenty murów obronnych, ruiny wieży ratusza z XIV wieku oraz liczne kamienice, domy czy spichlerze. Miasto posiada wiele cennych budowli, które reprezentują różne style architektoniczne i epoki. Zwiedzenie wszystkich miejsc z pewnością zajmie nam sporo czasu. Spacer po Kwidzynie niewątpliwie pozwoli nam poczuć klimat tego miasta. Poznamy tutaj wiele ciekawych i czasami nieco mrocznych historii.

Aktywny wypoczynek w Kwidzynie umożliwią nam liczne szlaki turystyczne. Piękne tereny zachęcają do spacerowania i wycieczek rowerowych. Szlak Kopernikowski „czerwony” ma aż 268 km. Rozpoczyna się we Fromborku a kończy w Toruniu. Z kolei Szlak Napoleoński „zielony” biegnie wzdłuż rzeki Liwy, od dworca PKP w Kwidzynie do Iławy. Przez miasto przebiegają liczne ciekawe trasy rowerowe oraz spływ kajakowy rzeką Liwą. Osiedle Miłosna to malownicza okolica położona na uboczu Kwidzyna. Znajdziemy tutaj liczne ścieżki spacerowe oraz stadninę koni. Piękne leśne tereny sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Mieści się tutaj także ciekawy rezerwat przyrody – Kwidzyńskie Ostnice. Wyjątkowa roślinność stepowa, w tym Ostnica Jana, tworzy niesamowity krajobraz.

Kwidzyn każdego roku jest odwiedzany przez wielu gości. Jest miastem bardzo atrakcyjnym zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Zwiedzanie licznych zabytków wypełni nasz czas nawet przy niepogodzie. Jakie noclegi Kwidzyn zaproponuje ciekawskim turystom? W miejscowości funkcjonują liczne hotele, pensjonaty oraz pokoje gościnne [meteor-turystyka.pl/noclegi,kwidzyn,0.html]. Jeśli zależy nam na bliskim kontakcie z naturą, możemy wybrać jedną z ciekawych ofert gospodarstw agroturystycznych. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

One thought on “Zabytki, historia i atrakcje Kwidzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>